‘חרב’ הוא אלבומו השלישי של המוזיקאי יאיר יונה. יצירה אינסטרומנטלית, פסקולית, שנכתבה כמוזיקת הפסקול של מלחמת יום הכיפורים ומספרת סיפור על בני אדם, התמודדות וחיים. האלבום יצא בחודש יוני 2016 וזכה עד כה להמלצות גורפות בתקשורת.

על מנת לספוג את התחושות העולות בעת ההאזנה ל’חרב’, המלצת ההאזנה היא על בידוד  והתמסרות למוזיקה ולקשת הרגשות הרחבה שהיא מעלה.

ערב ההאזנה של חרב הוא הזמנה להאזנה כזו. במהלכו, הקהל מקבל כיסויי עיניים ואוזניות אלחוטיות שמנגנות את האלבום מתחילתו ועד סופו. כך, הקהל לא יחשף לגירוים ויזואלים או קוליים מבחוץ, ויהיה נתון לחוויותיו ומחשבותיו הפרטיות, ולתמונות אשר יעלו בראשו. המאזין הופך במאי, תסריטאי וצלם של הדמיון שלו עצמו, כשהוא עובר בין תחנות האלבום, על פני 37 דקות, בין חולות המדבר, לחזרה הביתה. התוצאה היא מסע ריגשי מטלטל, עצוב ושמח, ביקורתי וחומל – ומעל הכל, אנושי מאד. 

ערב ההאזנה, כשנחווה בקבוצה, מייצר דיאלוגים בשתיקה, החלפת מבטים, תזוזות קטנות של הגוף, תגובות של קבוצה אנושית מאוחדת שיוצאת למסע ביחד וחוזרת ממנו ביחד.

ערב ההאזנה של חרב מתלווה בשני סוגים של שיח:
1. במהלך הערב משולב שיח עם היוצר, על התהליכים והסיבות שקדמו ליצירת האלבום, נקודות ציון מוזיקליות על התיעוד ההיסטורי של מלחמות ודו שיח עם הקהל.

2. סקירה של התפתחותה של החברה הישראלית משנות החמישים ועד ימינו, עם דגש על שלושת המלחמות (ששת הימים, יום הכיפורים, לבנון הראשונה) – כפי שהיא משתקפת במוזיקה ובשירים של אותן תקופות

ערב ההאזנה של חרב מתאים לקשת רחבה של גילאים – מתלמידי תיכון ועד לגימלאים, והתכנים העוטפים את חלק ההאזנה בערב, מותאמים לפי קהל היעד.

לפרטים נוספים, אנא צרו קשר באמצעות הטופס המופיע למטה
אודות יאיר יונה

״הקשבתי ומאד התרגשתי מההקראה של השכם בבוקר ואני לא יודעת מה לומר, הכל מדבר בעד עצמו ההלם והכעס לא מסתיימים והכל חוזר על עצמו. אני מברכת על הרעיון המוסיקה אומרת הכל.״
(חוה אלברשטיין)

” האזנתי לצלילים וחייתי מחדש את שעות המלחמה הראשונות שעברו עלי בצפון,
כשראיתי מטוס שלנו מתפוצץ ומתפרק באוויר מפגיעת טיל סורי, ויריעת השמיים הבטוחים והמגוננים נקרעה כסמרטוט בלה מעל לראשינו”
(יהושע סובול)

“הסיפור המסופר ברקע, יחד עם הכיתוביות בחוברת, אמנם קושרים אותנו למלחמת יום הכיפורים אבל מן הצלילים המנוגנים וקולות הרקע בכל קטע ועניינו, אתה מספר את סיפור המלחמה. כל מלחמה. והן לא נעשות יותר קלות או יותר טובות”

(יענקל’ה רוטבליט’)

לפרטים נוספים ולקביעת ערב האזנה של חרב, אנא מלאו את הפרטים כאן

    שם

    כתובת מייל

    אשמח לענות על שאלות