מוכנים להשתתף במשחק?


בעזה ובישראל, יושבים ילדים קטנים ומפחדים פחד מוות. לישראלים זו מציאות רגילה וחדשה ומעוותת של טילים, לעזתים זו כמות אש היסטרית עד כה, ועוד 16,000 חיילים שיגיעו לשם ותותחים שהוזזו לאיזור – וכולנו יודעים כמה תותח יכול להזהר שלא לפגוע באזרחים, נכון?

תעשו את השיקול שלכם אם אתם רוצים להשתתף במשחק החולני הזה של ממשלת ישראל וממשלת חמאס ותחשבו היטב אם הצטרפות למשחק הזה, תקדם את ביטחון ישראל והדרום או תכניס סדר ביחסינו עם השכנים, או שאתם סתם אנשים חסרי שם שמהווים מספר ברשימות של אוגדת שקר כלשהו. דובר צהל חוגג בכל ערוצי המדיה החברתית, עם התגובות הרגשניות שלהם והפאתוסים הדוחים. אתם רוצים להיות חלק מזה?

אם אתם מאמינים שהצטרפות למשחק זו ההגנה שלכם על המדינה, אתם באופן רציני חייבים לפקוח עינים, כי עיניכם סומאו בצורה מפחידה על ידי קשקושי הביטחון. מעולם ההתקפה לא הובילה שקט, היא גם לא תביא. את השכנים שלנו אי אפשר להשתיק באלימות, ואפשר להציץ קצת בהיסטוריה כדי לראות את זה. רק לפני ארבע שנים נקראתם לדגל והלכתם להרוס את תשתית הטרור ולרוצץ את ראש הנחש ולקיים עוד 2-3 קלישאות כאלה. שום דבר אלה מזה לא תפס אז, ולא יתפוס גם הפעם. אז מה האמונה שמנחה אתכם? שהפעם זה יצליח? ואם חלילה תפגעו והמטרה גם לא תושג, מה יהיה אז? אין undo לחיים ולגפיים.

לחלקכם יש ילדים בבית ואתם מיועדים לצאת למקומות שבהם לילדים שתפגשו יש מצב רגשי אחד – חרדה, תחשבו האם אתם מוכנים לשחק את המשחק הזה. זה כייף להיות חזק. לא על ילד בן חמש. עצרו רגע וחשבו על הילד הזה, כמו שאתם חושבים על הילד הישראלי. שניהם לא בחרו להיות חלק במשחק ונגררו, לכם יש עוד קצת יותר בחירה.
אם אתם מוכנים להסתכל למציאות הזו בעינים, אתם האומץ האמיתי. אני לא קורא לכם לא לשחק מתוך רחמים על השכנים, ממש לא (למרות שהסתכלות על השכן כאדם ולא כקולקטיב הרסני, יכולה לסייע בחיים). אני קורא לכם לא לשחק מתוך חמלה על היושבים אצלכם בבית. המחיר שהם עלולים לשלם, עבור מטרה לא הגיונית, לא ריאלית, טיפשית מרושעת וצינית, שיש מספר אנשים בצד הישראלי ובצד של השכן שמרוויחים ממנה. אתם לא תרוויחו, אתם לא מיועדים להרוויח.

ואני לא חס על הערבי יותר מאשר על היהודי. ההרוגים בקרית מלאכי הם קורבנות הסתם. העזתים, הם קורבנות הסתם. שני הצדדים הם קורבנות של שתי ממשלות ששמחות להשאיר את המצב כפי שהוא, כולם מרוויחים, חוץ מההרוגים. מוכנים להשתתף במשחק הזה?