הטרמפיסטים

התעוררנו שוב כדי לגלות את האפסיות של חברי קדימה, מפלגה שנולדה בחטא, בתור מחנה פליטים פוליטים, טרמפיסטים על עגלה רעועה, לא גיבשה עמדה מוצקת בשום דבר והדבר הטוב שאפשר היה לומר עליה, זה שבימי לבני, לבני נצמדה לעקרונות והייתה אידיאליסטית וכך שלוש שנים היא רק אמרה מה לא ולא מה כן, מה שבסופו של דבר עלה לה באמינות בעיני הציבור ובפני חברי המפלגה שלה.

אז אחרי שמופז, שבאמת, החשש שלי שעוד יהיה ראש ממשלה בטעות, נפל למלכודת של ביבי ואז הלך לבכות לכולם שזה לא הוגן ואיך עשו לו וכו’, עכשיו קדימה מתפצלת ומתפרקת. מחנה רמון שהוא בעצם לבני ינסו שוב, חלק ינשרו החוצה מהמשחק, וחלק מצטרפים לממשלה של ביבי.

הצטרפותם, משמעותה הגדלת הממשלה בעוד שרים ועוד סגני שרים. חלקם עם תפקידים חשובים כמו ‘השר לעניני רשות השידור’ (וזו בדיוק הסיבה שקראתי לבלוג הזה ‘באמא שלכם’). אבל בעיקר, זה מראה איך בימים הכי מתוחים שהיו פה, כשרק הבוקר אזרח שלישי הצית את עצמו בגלל קשים כלכלים, חברי הפרלמנט מוכיחים שהם יקחו כל ג’וב שיתנו להם, בלי לחשבן את העלות הציבורית שהצטרפותם גוררת.
נכון שאם זה לא היה הם שיצטרפו, היה מצטרף מישהו אחר, אבל זו סתם אנקדוטה נוספת לבוקר זה, על איך שמים זין עליכם ציבור יקר. כמו שצייץ אוריאל דסקל הבוקר “לקראת האולימפיאדה מתאמן ביבי בזריקת זין על האזרחים. הוא מועמד מספר 1 לזהב”.
השיר של הבוקר מוקדש לקדימה, שמתפרקת באיחור של שלוש וחצי שנים ובשביל כל מי שבחר בה כי חשב שמרכז פוליטי זה דווקא אחלה – גם נקשקש על סוציאלים ונרגיש טוב עם עצמנו, וגם נמשיך לקיים את מפעל הכיבוש כי בכל זאת אין לנו ארץ אחרת ותראו את הפיגוע בבולגריה לראיה.